IZJAVE - SP v slalomu in spustu na divjih vodah - Pau - 26.9.2017
3xK1M – 3. mesto – Slalom na divjih vodah
3xK1M – 2. mesto – Sprint na divjih vodah
3xC1M – 3. mesto – Sprint na divjih vodah
Jan 2021 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
N | P | T | S | Č | P | S |
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
3xK1M – 3. mesto – Slalom na divjih vodah
3xK1M – 2. mesto – Sprint na divjih vodah
3xC1M – 3. mesto – Sprint na divjih vodah
Dolgih dvanajst let so slovenski kajakaši čakali na ekipno kolajno s svetovnih prvenstev. Post ekipnih kolajn so prekinili izkušeni Peter Kauzer ter mlada Martin Srabotnik in Žan Jakše. Slovenska trojica je v francoskem Pauju priveslala do brona. Zelo blizu odličju so bili tudi kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič, ki so na koncu zasedli peto mesto. Kajakašice Urša Kragelj, Eva Terčelj in Ajda Novak so bile 14.
Po bronasti kolajni kajakašev v slalomskem delu svetovnega prvenstva, ki ta konec tedna poteka v francoskem Pauju, so se popoldne zelo izkazali tudi spustaši na divjih vodah. Na zahtevni progi v Pauju so kanuisti Simon Hočevar, Luka Žganjar in Blaž Cof v sprinterski preizkušnji spusta na divjih vodah osvojili bron, kajakaši Nejc Žnidarčič, Simon Oven in Anže Urankar pa so bili drugi.
Slalom na divjih vodah
Sprint na divjih vodah
Ta vikend je na slovaškem potekalo tekmovanje v slalomu na divjih vodah »Olympic Hopes«, ki so se ga udeležili tudi naši predstavniki. V precej zimskih razmerah v Liptovskem Mikulašu so dosegli nekaj odličnih rezultatov. Za končno razvrstitev sta šteli tako sobotna kot nedeljska preizkušnja. Tine Kancler je zmagal v kategoriji kajakašev do 18 let, Nejc Polenčič je bil najboljši med kanuisti do 16 let. V K1 U16 je bil Štefan Božič drugi, Vid Oštrbenk pa tretji.
Vse rezultate si lahko ogledate na tej povezavi: http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/live?SessionKey=svkcanoe.20170923
Organizatorji so bili zaradi previsokega vodostaja Soče primorani odpovedati Soško regato 2017. Hvala za razumevanje.
Še ena odlična sezona za slovenske kajakašice, kajakaše in kanuiste se zaključuje v francoskem Pauju, kjer bo med 23. septembrom in 1. oktobrom potekalo svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah, zadnji dan prvenstva pa še tekmovanje v ekstremnem slalomu. Slovenska reprezentanca, prvi tekmovalci na prizorišče odhajajo že jutri, ima pred vrhuncem sezone visoke cilje, tako slalomski kot spustaški del. Slovenske barve bo zastopalo enajst čolnov v slalomskem delu prvenstva, osem čolnov v sprintu na divjih vodah ter dva v ekstremnem slalomu.