Kajakaš leta 2009
Ljubljana, 24. novembra - Kajakaška zveza Slovenije vas vabi na prireditev Kajakaš leta 2009, ki bo v Hrastniku, v petek 27. novembra ob 19.00 uri v Športni dvorani Na Logu v Hrastniku.
Vljudno vabljeni!
Jan 2021 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
N | P | T | S | Č | P | S |
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Ljubljana, 24. novembra - Kajakaška zveza Slovenije vas vabi na prireditev Kajakaš leta 2009, ki bo v Hrastniku, v petek 27. novembra ob 19.00 uri v Športni dvorani Na Logu v Hrastniku.
Vljudno vabljeni!
Od 7.-12. novembra je na Tacenski progi, kjer bo prihodnjo jesen svetovno prvenstvo, treniral aktualni svetovni prvak za leto 2009 v kanuju enosedu francoz Tony Estanguet s svojim trenerjem bratom Patrice Estanguejem. Dodobra je Tony preizkusil ogromno kombinacij na divji Tacenski progi, kar je njegov brat budno spremljal in nič koliko kombinacij tudi posnel.
Trening je dvakratni evropski, svetovni in olimpijski prvak izkoristil tudi za testiranje različnih modelov kanujev, predvsem pa svoj novi, še ne popolnoma dodelan model, izdelan posebej za tacensko progo. Ves čas bivanja v Sloveniji je bil Tony v tesnem kontaktu s Simonom Hočevarjem, ki je poskrbel za bivanje v Hotelu Stil v Ljubljani ter za prevoze, prehrano in ostalo logistiko. Simon je skupaj s Tonyem vse dni tudi treniral ter bil deležen pozornega spremljanja trenerja Patrice-a in deležen prenekaterega koristnega nasveta.
Trening šampiona Tonya v Tacnu 10 mesecev pred SP je brez dvoma odraz resnega pristopa k SP in lep kompliment zahtevni progi in nenazadnje samemu SP, če vemo, da najboljši francoski tekmovalci niso prav pogosti gostje v Sloveniji, sploh pa ne na pripravah. Ponovno ga lahko pričakujemo v mesecu marcu, tako na treningu, kot tudi na tekmovanju.
Ljubljana - Slovenska reprezentanca v kajaku in kanuju je bila zelo uspešna na tekmah svetovnega pokala v spustu v Avstraliji. Na seriji šestih tekem na Tasmaniji sta se z visokimi uvrstitvami in skupnima zmagama odlikovala kanuist Jošt Zakrajšek in kajakaš Nejc Žnidarčič.
Številčno sicer skromna slovenska zasedba je na šestih tekmah med 24. oktobrom in 7. novembrom nastopila zelo uspešno. Nejc Žnidarčič je na šestih tekmah dosegel tri prva, eno drugo in dve tretji mesti, Jošt Zakrajšek pa je v kategoriji C-1 ob enem četrtem mestu petkrat stal na stopničkah za tri zmage in dve drugi mesti. Oba tekmovalca sta si z visokimi uvrstitvami priborila tudi prvi mesti v skupnih seštevkih pri kajakaših in kanuistih.
"Odlično sta nastopila na celotni seriji. Vesel sem, da smo naša najboljša v tej disciplini poslali na Tasmanijo. Ekipa je bila majhna, izplen pa stoodstoten. To je tudi lep obet pred prihodnjo sezono, ko bo vrhunec svetovno prvenstvo v Španiji," je na novinarski konferenci v Ljubljani po vrnitvi obeh zmagovalcev v domovino dejal direktor reprezentanc pri Kajakaški zvezi Slovenije Andrej Jelenc.
Oba slovenska tekmovalca sta v Avstraliji le nadgradila uspešen prvi del sezone; Žnidarčič je osvojil naslov evropskega prvaka, Zakrajšek pa je na EP s tretjim mestom prav tako osvojil kolajno.
"Tja sem šel, ker sem vedel, da sem dobro pripravljen. Na prvi tekmi še nisem bil na stopničkah, potem pa se je...
Ljubljana - Kajakaška zveza Slovenije v sodelovanju s podjetjem OKS-OLIMP, d.o.o. prireja seminar za trenerja kajaka in kanuja, ki bo bo potekal v Kajakaškem centru Solkan 21. novembra 2009, s pričetkom ob 9.30.
Seminar bo organiziran pod pogojem, da se bo nanj prijavilo najmanj 20 kandidatov, vodja usposabljanja pa bo Andrej Jelenc. Kandidati, ki si želijo pridobiti zgoraj omenjeno lienco, morajo imeti pridobljen vsaj en naziv v športni panogi kajak-kanu.
Vsi zainteresirani se lahko prijavite po spletu na naslov martin.tus@oks-olimp.si ali po faksu na številko 01/230-60-34. Vse informacije so vam na voljo pri gospodu Martinu Tušu.
Rok prijav je ponedeljek, 16. november, pri čemer vljudno naprošamo, da prijava vsebuje vse zahtevane podatke. Dobra novica je, da prijavnine ni, zaradi sofinanciranja Evropskega socialnega sklada Evropske unije in Ministrstva za šolstvo in šport.
Udeleženci, ki se bodo prijavili na seminar, bodo pridobili licenco »Za delo v športu za sezono 2009/2010«. Podrobnejši urnik seminarja si lahko ogledate na naši spletni strani v rubriki razpisi.
Brnik - Na letališču Jožeta Pučnika je bilo sinoči vse prej kot mirno - pa ne zaradi izgredov, temveč zaradi vrnitve domov kanuista Jošta Zakrajška ter kajakaša Nejca Žnidarčiča, ki sta kraljevala v Tansmaniji. Nejc je na šestih tekmah osvojil šest kolajn, Jošt le eno manj, oba pa sta zmagala tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala v spustu.
Junaka, ki sta pred dnevi osvojila prvo mesto v svetovnem pokalu na divjih vodah, so na brniškem letališču pričakali svojci, prijatelji ter zvesti navijači, ni pa manjkala niti slovenska pesem v spremstvu harmonike in kitare. Tako za kanuista Zakrajška kot kajakaša Žnidarčiča se je letošnja sezona s tekmami v Tansmaniji končala z zgodovinskim podvigom, ki ga doslej ni zabeležil še nihče, saj sta celotno svetovno konkurenco dobesedno ponižala s svojo premočjo. Malo za šalo: če bi o njiju snemali film po vzoru »The Bourne Supremacy« (Bournova premoč), bi zaradi njune zvrhane bere kolajn, ki sta jih prinesla s seboj v Slovenijo, lahko film nosil naslov »The Žnidarčič and Zakrajšek Supremacy«.
Svojci, podporniki, navijači, prijatelji in vsi ljubitelji kajakaškega športa so Bunki in Gnidi pripravili prisrčen sprejem, s hrano in jedačo, ko pa sta se fanta končno prikazala na vratih, kjer je pisalo 'PRIHODI', pa je čakalnico ljubljanskega letališča napolnilo ploskanje, vzklikanje in skandiranje. Fanta sta sicer pričakovala nekaj ljudi, a tako številčne...
Ljubljana - Na Ljubljanici se je na štartu 3. Ljubljanskega maratona, ki ga je v organiziral Kajak kanu kluba Ljubljana, zbralo nekaj čez 100 čolnov. V slabem vremenu vsi niso končali s predvidenimi razdaljami, tako da je tekmo končalo le 90 čolnov. Najhitrejši na najdaljši razdalji, ki je vsebovala 3 kroge dolge po 6 km, skupno torej 18 km, je bil Lovro Leban iz Soških elektrarn.
Slabi dve minuti za njim je v cilj priveslal Tim Kolar iz domačega kluba, sicer najhitrejši med mladinci. Med nastopajočimi je bilo tudi večje število tekmovalcev iz mlajših kategorijah, za katere so bili dolga proga in slabi vremenski pogoji precejšen zalogaj.
Ljubljana – Dva tedna po tekaškem maratonu bo slovenska prestolnica znova gostila maratonce. Toda tokrat bodo glavno vlogo imeli kajakaši in kanuisti. Tretji ljubljanski kajakaški maraton, ki ga organizira Kajak kanu kluba Ljubljana, bo v nedeljo, 8. novembra. Štart bo ob 11. uri pod Prulskim mostom ob trnovskem pristanu.
Proga maratona bo krožna, potekala pa bo od Prulskega mosta do sotočja Iščice in Ljubljanice, kjer bo prvi obrat. Tekmovalci se bodo nato podali nazaj v center, saj bo drugi obrat med Šuštarskim mostom in Tromostovjem. Celotna proga bo obsegala tri kroge, kar pomeni, da bodo člani in mladinci morali preveslati 18 kilometrov. Za mlajše kategorije bo proga krajša. Na štart je prijavljenih 120 tekmovalcev iz Slovenije in Hrvaške.