25 26 27 28 29 30 31

Kategorija Novice Mirne vode

Anja Osterman in Špela Ponomarenko Janić na SP v Račicah do izjemnega uspeha

admin | Sob, 26.08.2017

Slovenski kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman imata letos vrhunsko sezono. Po srebru v kajakaškem dvojcu na 500 metrov na evropskem prvenstvu v Bolgariji, kolajni na tekmi svetovnega pokala v Szegedu, sta tudi na glavni tekmi sezone – svetovnem prvenstvu v čeških Račicah – poskrbeli za nov izjemen uspeh. V močnem finalu sta osvojili bron. Maks Frančeškin in Vid Debeljak sta bila na 200 metrov 16., Jošt Zakrajšek pa 19. na 1000 metrov.

Špela Ponomarenko Janić hitra v kvalifikacijah na 200 metrov

admin | Pet, 25.08.2017

Tretji dan svetovnega prvenstva v sprintu na mirnih vodah na Češkem se je na tekmovališče podala le Špela Ponomarenko Janić. Veslala je v kvalifikacijah na 200 metrov in v svoji skupini zmagala ter brez težav napredovala v polfinale, ki bo na sporedu jutri.

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman neposredno v finale na 500 metrov

admin | Čet, 24.08.2017

Evropski podprvakinji na 500-metrski razdalji Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta uspešno preskočili uvodno oviro svetovnega prvenstva v sprintu na mirnih vodah na Češkem. V svoji kvalifikacijski skupini sta zmagali in neposredno napredovali v finale. Parakajakaš Dejan Fabčič je bil v finalu B na 200 metrov drugi, skupno enajsti. Maks Frančekin in Vid Debeljak sta se na 200 metrov uvrstila v finale B, Jošt Zakrajšek pa bo na 1000 metrov veslal v finalu C.

Parakajakaš Dejan Fabčič na svetovnem prvenstvu priveslal do finala B

admin | Sre, 23.08.2017

S preizkušnjami parakajakašev se je v čeških Račicah začelo svetovno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah, ki bo trajalo vse do nedelje. Slovenske barve je v parakajakaškem delu prvenstva zastopal Dejan Fabčič, ki je priveslal do finala B na 200 metrov.

Pred sprinterji na mirnih vodah le še vrhunec sezone – svetovno prvenstvo na Češkem

admin | Sre, 16.08.2017

Po izjemno uspešnem evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v Plovdivu z nestrpnostjo pričakujemo tudi vrhunec sezone - svetovno prvenstvo na Češkem -, ki se začne prihodnji teden. V Račicah bo nastopilo šest slovenskih reprezentantov – Špela Ponomarenko Janić, Anja Osterman, Jošt Zakrajšek, Vid Debeljak, Maks Frančeškin in Dejan Fabčič.

Zgodilo se je pred enim letom ...

Pred enim letom je Špela Ponomarenko Janić na OI v Riu de Janeiru v finalu A na 200m zasedla izvrstno četrto mesto.

28. mednarodna regata Capris uspešno izpeljana

admin | Pon, 14.08.2017

Včeraj se je v Kopru odvila tradicionalna, že 28. mednarodna kajakaška regata Capris, ki jo je organiziral Kajakaški kanu klub Žusterna. 175 tekmovalcev iz petih držav se je v sedmih kategorijah med seboj pomerilo na dveh razdaljah, na 500 m in 1.500 m med kopališčem Žusterna in ustjem Badaševice. Poleg petih slovenskih primorskih klubov ( treh ankaranskih - KKK Orka, KKK Adria Ankaran in KKK Ankaran, KKK Soške elektrarne z Mosta na Soči in domačega KKK Žusterna) so se tekme udeležili še: KKK Monfalcone in KKK Timavo iz Italije, klubi Elit, Bezdan in ŠD Bakovci iz Srbije, Sava Gradiška iz Republike Srbske (BiH) ter klub Trenčin s Slovaške.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232  239  246  253  260  267  274  281  288  295  302  309  316  323  330  337  344  351  358  365  372  379  386  393  400  407  414  421  428  435   »