29 30 31

Kategorija Novice Mirne vode

Na zadnji sprinterski tekmi svetovnega pokala le Jošt Zakrajšek

admin | Čet, 28.05.2015

Le še ena tekma svetovnega pokala je ostala sprinterjem na mirnih vodah v letošnji sezoni. V Koebenhavnu bo tokrat nastopil le en slovenski predstavnik. To bo Jošt Zakrajšek, ki bo veslal na 500-, 1000- in 5000-metrski razdalji.

Kvalifikacije ter polfinala na 1000 in 500 metrov bodo na sporedu v petek, v soboto sledijo finala na 1000 metrov, v nedeljo pa še finala na 500 metrov in najdaljša preizkušnja na 5000 metrov.

Za konec svetovnega pokala v Nemčiji Ponomarenko Janićeva 7., Zakrajšek 11., Oven 12.

admin | Ned, 24.05.2015

V Duisburgu se je zaključila druga tekma za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah. Kajakašica Špela Ponomarenko Janić je veslala v finalu A na 200 metrov, kjer je ciljno linijo prečkala kot sedma. Na isti razdalji je Anja Osterman v finalu B končala tekmo kot 8., v finalu C na 500 metrov je bil Simon Oven 8., ob koncu tekmovalnega programa pa sta Oven in Jošt Zakrajšek nastopila še na 5000-metrski razdalji. Zakrajšek je zasedel 11. mesto, Oven pa je bil mesto za njim.

Parakajakaš Dejan Fabčič peti na 200m, Špela Ponomarenko Janić 11. na 500m

admin | Sob, 23.05.2015

V nemškem Duisburgu ta konec tedna poteka druga tekma za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah. V sobotnem finalu A na 200 metrov je parakajakaš Dejan Fabčič dosegel zelo dobro peto mesto, kajakašica Špela Ponomarenko Janić je v finalu B dosegla drugi čas, skupno pa 11. rezultat tekme na 500 metrov. Na isti razdalji je Anja Osterman osvojila 25. mesto, Jošt Zakrajšek pa je bil na 1000-metrski razdalji 23. Špela Ponomarenko Janić se je uvrstila v nedeljski finale A na 200 metrov, Anja Osterman bo na tej razdalji veslala v finalu B, Simon Oven se je uvrstil v finale C na 500 metrov, veslal pa bo še na 5000 metrov, kjer bo dober rezultat poskušal doseči tudi Jošt Zakrajšek.

Špela Ponomarenko Janić priveslala do finala B na 500m, Ostermanova in Zakrajšek do finala C

admin | Pet, 22.05.2015

Po parakajakaših, ki so s svojimi nastopi na tekmi svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah začeli v četrtek, so se v petek na tekmovališče v Duisburgu podali še ostali tekmovalci. Slovenske barve je v kvalifikacijah zastopala šesterica sprinterjev. Najbolje se je odrezala Špela Ponomarenko Janić, ki je v močni konkurenci na 500 metrov prišla do sobotnega finala B. Na isti razdalji se je Anja Osterman uvrstila v finale C, Jošt Zakrajšek pa bo v soboto veslal v finalu C na 1000 metrov.

Dejan Fabčič z zmago v kvalifikacijah neposredno v finale

admin | Čet, 21.05.2015

S kvalifikacijami parakajakašev in parakanuistov se je začela druga tekma za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah. Slovenski predstavnik Dejan Fabčič je v Duisburgu na uvodni tekmi nastopil odlično, saj si je z zmago v svoji kvalifikacijski skupini parakajakašev na 200 metrov priveslal neposredno uvrstitev v finale.

Sprinterji na mirnih vodah pripravljeni na svetovni pokal v Duisburgu

admin | Sre, 20.05.2015

Po uspešnih nastopih Špele Ponomarenko Janić in Jošta Zakrajška na prvi tekmi svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah, ta konec tedna sprinterje že čaka druga postojanka v letošnji seriji za svetovni pokal. Najboljši tekmovalci v tej kajakaški disciplini se mudijo v Nemčiji, med njimi pa je kar precejšna slovenska zasedba. Nastopilo bo namreč sedem slovenskih sprinterjev na mirnih vodah. Že jutri se bo v kvalifikacijah pomeril parakajakaš Dejan Fabčič.

Špela Ponomarenko Janić 7. na 200m, Jošt Zakrajšek 8. na 500 in 11. na 5000m

admin | Ned, 17.05.2015

V portugalskem Montemor-o-Velhu se je zaključila prva tekma svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah. Zadnji tekmovalni dan smo videli tri slovenske nastope. Najprej je Špela Ponomarenko Janić v finalu A na 200 metrov zasedla sedmo mesto, nato pa sta dva nastopa čakala še Jošta Zakrajška. Na 500-metrski razdalji je bil osmi, na 5000 metrov pa 11.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232  239  246  253  260  267  274  281  288  295  302  309  316  323  330  337  344  351  358  365  372  379  386  393  400  407  414  421  428  435  442  449   »