30

Kategorija Novice Mirne vode

Špela Ponomarenko Janić vneto trenira in razmišlja o Riu, septembra pa jo čaka še nova vloga

admin | Pet, 06.06.2014

V letošnji seriji treh tekem za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah je marsikdo pogrešil najboljšo slovensko tekmovalko v tej kajakaški disciplini Špelo Ponomarenko Janić. Ta se je vneto pripravljala na novo sezono in znova razmišljala o najvišjih mestih, a jo septembra čaka nekoliko drugačna vloga. Z možem in trenerjem Stjepanom Janićem namreč pričakujeta novega družinskega člana.

Bohinj gosti svetovni pokal v kajakaškem maratonu

admin | Čet, 05.06.2014

Bohinj bo prvič gostil tekmo svetovnega pokala v kajakaškem maratonu. Ta bo služila predvsem kot generalka za evropsko prvenstvo v kajakaškem maratonu, ki bo v Bohinju prihodnje leto. Tekmovanja bodo v soboto in nedeljo, prvo ime slovenske ekipe pa bo sprinter Jošt Zakrajšek, ki bo nastopil na sobotnem krajšem maratonu.

Jošt Zakrajšek za konec deseti v Szegedu

admin | Ned, 25.05.2014

S tekmo kajakašev na 5000 metrov se je končala letošnja serija tekem svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah. Na zadnji preizkušnji tekme v madžarskem Szegedu je nastopil tudi edini slovenski predstavnik v nedeljskih preizkušnjah Jošt Zakrajšek, ki je zasedel deseto mesto.

Jošt Zakrajšek v Szegedu enajsti na 1000 metrov

admin | Sob, 24.05.2014

Kajakaš Jošt Zakrajšek je na tretji in hkrati zadnji letošnji tekmi svetovnega pokala v Szegedu veslal v finalu B na 1000 metrov. Tu je zasedel drugo mesto in s tem enajsto mesto v skupni razvrstitvi na 1000-metrski razdalji. Kajakašica Anja Osterman je v finalu C na 500 metrov zasedla sedmo, skupno pa 25. mesto.

Zakrajšek v finalu B na 1000 metrov, Ostermanova v finalu C na 500 metrov

admin | Pet, 23.05.2014

Sprinterji na mirnih vodah ta konec tedna s preizkušnjo v madžarskem Szegedu končujejo letošnjo serijo tekem svetovnega pokala. Na prizorišču, ki je leta 2011 gostilo člansko svetovno prvenstvo, so nastopili štirje slovenski predstavniki – kajakašica Anja Osterman, kajakaš Jošt Zakrajšek ter Alan Apollonio in Simon Blaževič v kajakaškem dvojcu. Zakrajšek se je uvrstil v finale B na 1000-metrski razdalji, Ostermanova pa bo veslala v finalu C na 500 metrov.

Sprinterji serijo tekem svetovnega pokala končujejo v Szegedu

admin | Sre, 21.05.2014

Med petkom in nedeljo bo v madžarskem Szegedu na sporedu še zadnja letošnja tekma za svetovni pokal v sprintu na mirnih vodah. Na Madžarsko so odpotovali kajakašica Anja Osterman, kajakaš Jošt Zakrajšek in kajakaški dvojec Alan Apollonio – Simon Blaževič.

Zakrajšek znova šesti na 5000 metrov

admin | Ned, 18.05.2014

Sprinterji na mirnih vodah so zaključili z drugo tekmo svetovnega pokala. V Račicah je Jošt Zakrajšek zadnji dan zasedel šesto mesto na 5000 metrov. Kajakašica Anja Osterman je v finalu C na 200 metrov zasedla četrto mesto, kajakaš Maks Frančeškin pa je bil v finalu C na 500 metrov šesti.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232  239  246  253  260  267  274  281  288  295  302  309  316  323  330  337  344  351  358  365  372  379  386  393  400  407  414   »