27 28 29 30 31

Kategorija Novice Mirne vode

Mladi sprinterji uspešno preko prve ovire v Plovdivu

admin | Čet, 26.07.2018

S kvalifikacijskimi preizkušnjami na 1000 in 200 metrov se je danes v Bolgariji začelo svetovno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane. Uvodni dan tekmovanja v Plovdivu so slovenski reprezentanti svojo nalogo opravili dobro, saj so se vsi uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja.

Po mladih slalomistih svetovno prvenstvo čaka še sprinterje

admin | Sre, 25.07.2018

V bolgarskem Plovdivu se začenja svetovno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane, ki se ga bo udeležila tudi slovenska ekipa, ki šteje pet članov. Danes je na programu otvoritev prvenstva, prve preizkušnje pa bodo na sporedu v četrtek.

Madruša in Campagnaro petnajsta na EP v Metkoviću

admin | Pet, 06.07.2018

Drugi dan evropskega prvenstva v kajakaškem maratonu v hrvaškem Metkoviću smo videli drugi nastop slovenskega čolna. V mladinski konkurenci kajakaških dvojcev sta se na progo podala Primorca Matej Madruša in Stefano Campagnaro. Tekmovalca kajakaškega kluba Orka sta sicer specialista za sprint na mirnih vodah, tako da je je bila maratonska preizkušnja ob zelo visoki temperaturi pravi izziv. V cilj sta priveslala kot petnajsta. V mladinski konkurenci sta se naslova evropskih prvakov v dvojcu veselila Madžara Marcell Mercz in Adam Horvath, druga sta bila Francoza Briac Labbe in Lois Mille, tretja pa Britanca William Scammell in James Bell. Slednja sta v cilj sicer priveslal kot prva, a so jima sodniki pribili 30 kazenskih sekund, saj sta v nasprotju s pravili v vodo odvrgla steklenici s pijačo, kar pa po pravilih predvideva kazen pol minute. Prvenstvo v Metkoviću se bo zaključilo v nedeljo, a Slovenci so s svojimi nastopi že opravili.

Peter Karas osemnajsti na EP v Metkoviću

admin | Čet, 05.07.2018

Hrvaški Metković ta konec tedna gosti evropsko prvenstvo v kajakaškem maratonu, ki se ga je udeležila tudi maloštevilna slovenska ekipa. Uvodni dan evropskega prvenstva je v mladinski konkurenci kajakašev veslal Primorec Peter Karas. Po 22,6 preveslanih kilometrih je v cilj prišel kot osemnajsti. Tekmovalci so preveslali šest krogov, imeli štiri dolge tekaške prenose čolna, za zaključek pa veslali še v malem krogu.

Miha Fartek šesti na mladinskem evropskem prvenstvu v Italiji, Rok Šmit osmi med mlajšimi člani

admin | Ned, 01.07.2018

V italijanskem Auronzu se je danes zaključilo evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane. Zadnji dan je za odlično šesto mesto med mladinci na 200 metrov poskrbel kajakaš Miha Fartek. Rok Šmit je bil osmi med mlajšimi člani na 500 metrov.

Apollonio 13., Markelj 16. na 1000-metrski razdalji EP v Italiji

admin | Sob, 30.06.2018

Tretji tekmovalni dan evropskega prvenstva v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane v Auronzu smo videli prve finalne nastope. V finalih B na 1000 metrov sta veslala mladinec Jan Markelj in mlajši član Alan Apollonio, ki sta se uvrstila na 16. oziroma na 13. mesto. Popoldne so bile na sporedu še polfinalne preizkušnje na 200 metrov, kjer se je v finale A uvrstil mladinec Miha Fartek.

Rok Šmit na EP v Italiji priveslal do finala A na 500m

admin | Pet, 29.06.2018

Za sprinterji na mirnih vodah je drugi dan evropskega prvenstva za mladince in mlajše člane. V dopoldanskih polfinalnih vožnjah na 500 in 1000 metrov je bila uspešna večina slovenskih kajakašev, saj se je Rok Šmit uvrstil v finale A na 500 metrov, Mia Medved v finale B na 500 metrov, Alan Apollonio v finale B na 1000 metrov, Jan Markelj pa v finali B na 500 in 1000 metrov. Za eno mesto se je finale B izmuznilo mladinki Taji Smukavec, ki je veslala na 500 metrov.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232  239  246  253  260  267  274  281  288  295  302  309  316  323  330  337  344  351  358  365  372  379  386  393  400  407  414  421  428  435  442   »