29 30 31

Kategorija Novice Slalom

Niko Testen v Krakovu postal evropski mladinski prvak v slalomu!

admin | Sob, 29.08.2015

Prvi dan finalnih odločitev evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane na Poljskem je bil za slovensko ekipo zelo vesel. Za slavje je poskrbel mladinec Niko Testen, ki je v napetem finalu kajakašev zmagal in prišel do naslova evropskega mladinskega prvaka. V posamičnem finalu so veslali še Val Manfreda Vidrih, ki je bil osmi med mladinci, Martin Srabotnik (7. med mlajšimi člani), Vid Kuder Marušič (15.) in Nina Bizjak, ki je bila osma.

Ajda Novak in Neža Vrevc drugo kvalifikacijsko vožnjo v Krakovu zaključili na vrhu

admin | Pet, 28.08.2015

Nekaj slovenskih navijačev s primorskega konca, ki je na Poljsko pripotovalo v podporo našim mladim reprezentantom, je drugi dan evropskega prvenstva za mladince in mlajše člane v slalomu na divjih vodah videlo polovičen uspeh. Izmed četverice kajakašic na startu sta namreč napredovali dve – Ajda Novak in Neža Vrevc, ki sta bili najboljši tekmovalki v drugi vožnji.

Večina Slovencev uspešno skozi kvalifikacije EP za mladince in mlajše člane na Poljskem

admin | Čet, 27.08.2015

S kvalifikacijami kajakašev, kanuistov in kanuistk se je v Krakovu začel tekmovalni del evropskega prvenstva za mladince in mlajše člane v slalomu na divjih vodah. Prvi dan se je na reko Vislo podalo trinajst slovenskih predstavnikov, sobotni nastop v polfinalu pa si je nato zagotovila deveterica. Napredovali so kajakaši Niko Testen, Val Manfreda Vidrih, Luka Čižman (mladinci), Vid Kuder Marušič in Martin Srabotnik (mlajša člana), kanuisti Klemen Vidmar, Jakob Jeklin (mladinca) in Žiga Taljat (U23) ter kanuistka Nina Bizjak (U23).

V Krakovu je vse nared za začetek EP v slalomu za mladince in mlajše člane

admin | Sre, 26.08.2015

Poljska ta teden gosti evropsko prvenstvo za mladince in mlajše člane v slalomu na divjih vodah, kjer se bodo za visoka mesta potegovali tudi slovenski reprezentanti in reprezentantke. V Krakovu bo nastopalo več kot 300 čolnov iz 25 evropskih držav, med njimi pa bo tudi 17 slovenskih, ki bodo nastopali tako med mladinci kot med mlajšimi člani.

V Pauju Terčeljeva peta, Božič in Taljat pa sedma

admin | Ned, 16.08.2015

V Franciji se je zaključila zadnja tekma za svetovni pokal v letošnji sezoni. V Pauju so zadnji dan v finalu nastopili kajakašica Eva Terčelj, ki je bila peta, ter Luka Božič in Sašo Taljat v dvojcu. Primorca sta priveslala do sedmega mesta. V popoldanskih ekipnih tekmah so kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Jure Lenarčič zasedli drugo mesto, kajakaši Peter Kauzer, Janoš Peterlin in Simon Brus pa so bili tretji.

Kauzer svetovni pokal končal na vrhu, Savšek tik pod njim

Tako kot v preteklih sezonah so slovenski slalomisti in slalomistke v skupnem seštevku svetovnega pokala znova krojili vrh. Peter Kauzer je z odličnim nastopom na zadni tekmi svetovnega pokala prišel do zmage tudi v skupnem seštevku te serije. To mu je uspelo tretjič, saj je bil najboljši kajakaš svetovnega pokala že v sezonah 2009 in 2011. Tik pod vrhom - na drugem mestu - je sezono svetovnega pokala končal kanuist Benjamin Savšek. Slednji je skozi celotno sezono kazal odlične vožnje, v pokalu pa je bil od njega boljši le Slovak Benuš. To niso prve stopničke v svetovnem pokalu za Savška - drugi je bil skupno tudi v sezoni 2009. Med najboljšo deseterico slalomistov in slalomistk so sezono svetovnega pokala zaključili še dvojec Luka Božič in Sašo Taljat, ki je bil peti, ter kajakašica Eva Terčelj in kanuist Luka Božič, ki sta zasedla sedmi mesti. Odlični so bili tudi ostali: Jure Lenarčič je bil 11., Anže Berčič pa 14. med kanuisti, 14. je bil tudi kajakaš Janoš Peterlin, Simon Brus je bil 17., Vid Kuder Marušič...

Peter Kauzer do novih stopničk in skupne zmage v svetovnem pokalu!

admin | Sob, 15.08.2015

Na zadnji tekmi svetovnega pokala je kajakaš Peter Kauzer znova priveslal na zmagovalni oder. Na zahtevni postavitvi proge v Pauju je zmagal, njegov uspeh pa sta dopolnila še vodilni kajakaš polfinala Simon Brus, ki je bil na koncu osmi, in Janoš Peterlin, ki je zasedel deseto mesto. S prvim mestom na zadnji tekmi, kjer so delili dvojne točke, je Peter Kauzer tudi skočil na vrh skupne razvrstitve svetovnega pokala. V finalu kanuistov je bil Luka Božič deveti, v skupnem seštevku pa je Benjamin Savšek zasedel drugo mesto.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232  239  246  253  260  267  274  281  288  295  302  309  316  323  330  337  344  351  358  365  372  379  386  393  400  407  414  421  428  435  442  449  456  463  470  477  484  491  498  505  512  519  526  533  540  547  554  561  568  575  582  589  596  603  610  617  624  631  638  645  652  659  666   »