25 26 27 28 29 30 31

Kategorija Novice Spust

Peter Žnidaršič in Luka Žganjar druga, Nejc Žnidarčič tretji v Valtellini

admin | Ned, 30.06.2013

Spustaši na divjih vodah so ta vikend nastopali na zadnjih dveh tekmah svetovnega pokala v sezoni 2013. Po sobotnem uspehu v sprintu, ko je bil Žnidarčič drugi, dvojec Žnidaršič – Žganjar pa tretji, so Slovenci dobro nastopili tudi v klasičnem spustu. Mlada Ljubljančana Peter Žnidaršič in Luka Žganjar sta bila druga, Nejc Žnidarčič je osvojil tretje mesto, kanuist Simon Hočevar pa je bil četrti. Z novimi stopničkami sta si Žnidaršič in Žganjar zagotovila tudi zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala, Žnidarčič pa je bil skupno drugi.

Na svetovnem pokalu v Valtellini srebro za Žnidarčiča, bron za dvojec Žnidaršič – Žganjar

admin | Sob, 29.06.2013

Ta vikend so dejavni tudi spustaši na divjih vodah, ki se merijo na tretji in četrti tekmi svetovnega pokala v italijanski Valtellini. V sobotni sprinterski preizkušnji so se izkazali kajakaš Nejc Žnidarčič, ki je bil drugi, in dvojec Peter Žnidaršič – Luka Žganjar, ki je tekmo končal na tretjem mestu. Simon Hočevar je bil med kanuisti četrti.

Kajakaš Simon Oven in dvojec Cof – Hočevar tretji na svetovnem pokalu v Banjaluki

admin | Ned, 23.06.2013

Po izvrstnem prvem tekmovalnem dnevu v Banjaluki, ko so slovenski reprezentanti v sprintu osvojili štiri kolajne, so tudi v klasičnem spustu tekme svetovnega pokala Slovenci veslali odlično. Mladi kajakaš Simon Oven je s tretjim mestom prišel do prvih zmagovalnih stopničk na tekmah svetovnega pokala, prav tako tretje mesto pa sta si priveslala še Blaž Cof in Simon Hočevar. Zelo blizu novemu uspehu sta bila tudi Peter Žnidaršič in Luka Žganjar, ki sta bila četrta.

Kajakaš Žnidarčič ter dvojec Žnidaršič-Žganjar v Banjaluki do zmage v svetovnem pokalu, Cof-Hočevar druga, Kolar tretji

admin | Sob, 22.06.2013

Spustaši na divjih vodah nadaljujejo z zbiranjem kolajn in odličnih rezultatov na tekmah svetovnega pokala. Na prvi tekmi svetovnega pokala v Banjaluki je novo zmago v svojo bogato zbirko odličij dodal Nejc Žnidarčič, za dvojno slovensko zmago v sprintu pa sta poskrbela še dvojca Žnidaršič-Žganjar in Cof-Hočevar. Kajakaš Tim Kolar je bil odličen tretji. V finalu so veslali tudi preostali slovenski reprezentanti.

V Banjaluki začetek svetovnega pokala v spustu

admin | Pet, 21.06.2013

V Banjaluki sta letos na sporedu prvi dve tekmi svetovnega pokala v spustu. Po evropskem prvenstvu ter svetovnem prvenstvu so se reprezentance preselile v bližnjo Bosnoin Hercegovino, kjer v Banjaluki pričakujemo pravi kajakaški praznik. Množica ljudi ob reki Vrbas, kjer se hladijo v čudežno bistri reki, resnično vabi k reki bolj, kakor vsi plakati in reklame za svetovni pokal v kajaku, ki je letos že drugič organiziran v Banjaluki.

Za konec prvenstva v Solkanu še srebrna in bronasta kolajna

admin | Ned, 16.06.2013

Slovenska spustaška reprezentanca je najuspešnejše svetovno prvenstvo doslej zaključila še z dvema kolajnama na ekipni tekmi. Ekipa dvojcev, v kateri so veslali Luka Božič, Sašo Taljat, Blaž Cof, Simon Hočevar, Peter Žnidaršič in Luka Žganjar se je veselila srebra, kajakaši Nejc Žnidarčič, Tim Kolar in Vid Debeljak pa so bili tretji. Le dve stotinki sekunde pa sta do brona ločili kanuiste.

Žnidarčiču srebro, Cofu bron na svetovnem prvenstvu v Solkanu

admin | Sob, 15.06.2013

Tudi drugi tekmovalni dan svetovnega prvenstva v sprintu na divjih vodah v Solkanu slovenskih navijačev ni pustil ravnodušnih. Kajakaš Nejc Žnidarčič je po dveh zaporednih naslovih svetovnega prvaka tokrat osvojil srebro, njegov uspeh pa je z bronom v konkurenci kanuistov dopolnil še Blaž Cof.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120  127  134  141  148  155  162  169  176  183  190  197  204  211  218  225  232   »