Nov 2019
NPTSČPS
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Pred sprinterji na mirnih vodah so evropske igre v Azerbajdžanu

admin | Pet, 12.06.2015

Četverica slovenskih sprinterjev na mirnih vodah je že v Azerbajdžanu, kjer bodo nastopili na prvih evropskih igrah v zgodovini. Za čim boljše uvrstitve na igrah se bodo potegovali kajakašica Špela Ponomarenko Janić, Jošt Zakrajšek ter Alan Apollonio in Simon Blažević.

Sprinterji na mirnih vodah, ki se udeležujejo prvih evropskih iger, sicer niso v središču dogajanja, saj bodo tekmovali v azerbajdžanskem kajakaško-veslaškem centru Mingačevir, ki je od Bakuja oddaljen približno pet ur vožnje.

V izjemno močni konkurenci – evropskih iger se namreč udeležujejo praktično vsi najboljši sprinterji stare celine – bodo na čim višja mesta ciljali tudi naši reprezentanti. Špela Ponomarenko Janić bo nastopila tako na 200- kot 500-metrski razdalji, kajakaš Jošt Zakrajšek bo veslal na 1000 in 5000 metrov, Alan Apollonio in Simon Blažević pa se bosta na tekmovališče podala v kajakaškem dvojcu na 1000 metrov.

Tekmovanja bodo potekala med nedeljo in torkom, posnetke preizkušenj pa si bo mogoče ogledati tudi na TV Slovenija 2.

 

Več o sprinterskem tekmovanju: http://www.baku2015.com/canoe-sprint/index.html

 

Posnetek sprinterskih tekem na TV SLO 2:

Nedelja, 14. 6., ob 16.35 (posnetek tekme)

Ponedeljek, 15. 6., ob 20.30 (pregled dneva)

Torek, 16. 6., ob 18.30 (posnetek tekme)

 

Urnik tekmovanj

NEDELJA, 14. 6. 2015

7.00 Kvalifikacije C1m 1000m

7.21 Kvalifikacije K1m 1000m (Jošt Zakrajšek)

8.00 Kvalifikacije K4ž 500m

8.17 Kvalifikacije C2m 1000m

8.31 Kvalifikacije K2m 1000m (Alan Apollonio – Simon Blažević)

11.00 Kvalifikacije K1ž 500m (Špela Ponomarenko Janić)

11.35 Kvalifikacije K4m 1000m

11.53 Kvalifikacije K2ž 500m

13.30 Polfinale K1ž 500m

13.54 Polfinale C1m 1000m

14.08 Polfinale K1m 1000m

14.34 Polfinale K2ž 500m

14.46 Polfinale C2m 1000m

14.53 Polfinale K2m 1000m

15.12 Polfinale K4ž 500m

15.24 Polfinale K4m 1000m

 

PONEDELJEK, 15. 6. 2015

8.00 Finale K1m 1000m

8.21 Finale C1m 1000m

8.32 Finale K4ž 500m

8.43 Finale K2m 1000m

8.50 Finale C2m 1000m

12.00 Kvalifikacije K1ž 200m (Špela Ponomarenko Janić)

12.25 Kvalifikacije K2m 200m

12.40 Kvalifikacije C1m 200m

12.55 Kvalifikacije K2ž 200m

13.05 Kvalifikacije K1m 200m

14.00 Polfinale K1ž 200m

14.15 Polfinale K2m 200m

14.30 Polfinale C1m 200m

14.40 Polfinale K2ž 200m

14.45 Polfinale K1m 200m

 

TOREK, 16. 6. 2015

9.06 Finale K1ž 500m

9.26 Finale K4m 1000m

9.37 Finale K2ž 500m

13.05 Finale K1ž 200m

13.10 Finale K1m 200m

13.15 Finale C1m 200m

13.35 Finale K2m 200m

13.40 Finale K2ž 200m

14.30 Finale K1ž 5000m

15.05 Finale K1m 5000m (Jošt Zakrajšek)



Športnica leta
Urša Kragelj
Športnik leta
Simon Oven


































 
Oblikovanje O3 | Programiranje mimateam