22 23 24 25 26 27 28
29 30

Vsi trije kajakaši v finalu SI

admin | Sob, 04.07.2009

Pescara, 04. julija (STA) - Slovenski kajakaši na mirnih vodah so uspešno prestali kvalifikacije in polfinala 500-metrske preizkušnje na sredozemskih igrah v Pescari. Najbolj se je izkazala Špela Ponomarenko, ki je v svoji kvalifikacijski skupini zmagala in se neposredno uvrstila v finale, ki bo ob 17.50.

Z dobrim veslanjem in tretjim mestom v kvalifikacijski skupini si je finalni nastop priveslala tudi Tea Kralj in s tem že izpolnila osnovni cilj. Višje cilje ima Ponomarenkova, ki si želi izboljšati peto mesto izpred štirih let. Sodeč po kvalifikacijah je uresničitev te želje zelo blizu.

Malce več dela je imel po pričakovanjih Jernej Župančič Regent, ki se bolje znajde na 1000 metrov. Tako je danes na pol krajši razdalji v kvalifikacijski skupini osvojil peto mesto, nato pa se s tretjim časom polfinala prebil v finale (17.20).