Oddaja Voda za vedno

admin | Pet, 01.07.2016

Kajakaši in kanuisti razkrili olimpijske načrte

admin | Sre, 29.06.2016

Ljubljana, 29. junija (STA)  - Kajakaška zveza Slovenije je v sodelovanju s Slovensko tiskovno agencijo in Maxi klubom v Ljubljani razkrila tekmovalne cilje pred odhodom na olimpijske igre v Riu de Janeiru. V Brazilijo potuje sedem reprezentantov, pet v disciplini slalom in predstavnica v disciplini sprint ter parakajakaš. Vodstvo reprezentance pričakuje boj za odličja.

Jošt Zakrajšek zadnji dan EP v Moskvi odstopil na 5000m

admin | Ned, 26.06.2016

Zadnji dan evropskega prvenstva v sprintu na mirnih vodah v Moskvi je Jošt Zakrajšek nastopil na 5000-metrski razdalji, a pred zaključkom tekme žal odstopil.

Izredno visoke temperature v Moskvi, kazalo je krepko preko 30 stopinj Celzija, so terjale svoj davek in Jošt Zakrajšek svojega zadnjega nastopa v letošnji sezoni ni dokončal.

Dejan Fabčič tretji na EP v Moskvi, Jošt Zakrajšek 13. na 1000m

admin | Sob, 25.06.2016

Na evropskem prvenstvu v Moskvi je parakajakaš Dejan Fabčič priveslal do največjega uspeha kariere. Na 200-metrski razdalji je namreč osvojil tretje mesto in tako na septembrske paraolimpijske igre odhaja z lepo popotnico. Parakajakaško prvenstvo poteka v okviru evropskega prvenstva v sprintu na mirnih vodah, kjer je že dopoldne tekmoval tudi Jošt Zakrajšek. Veslal je v finalu B na 1000 metrov in bil četrti, skupno 13.

Dejan Fabčič z zmago v kvalifikacijski skupini do finala A, Zakrajšek v finalu B

admin | Pet, 24.06.2016

V Moskvi se je začelo evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah, kjer tekmujeta tudi dva slovenska reprezentanta. Uvodni dan prvenstva je Jošt Zakrajšek tekmoval na 1000 metrov in se uvrstil v finale B, parakajakaš Dejan Fabčič pa je zmagal v svoji kvalifikacijski skupini na 200 metrov in se neposredno uvrstil v sobotni finale A.

Jošt Zakrajšek in Dejan Fabčič bosta v Moskvi nastopila na EP v sprintu na mirnih vodah

admin | Sre, 22.06.2016

Ta konec tedna, med petkom in nedeljo, bo v Moskvi potekalo evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah ter evropsko prvenstvo v parakajakaštvu. Slovenska ekipa bo tokrat maloštevilčna, saj bosta v Rusiji tekmovala le Jošt Zakrajšek in Dejan Fabčič. Špela Ponomarenko Janić bo prvenstvo izpustila zaradi priprav na olimpijske igre.

Božič in Taljat šesta, Eva Terčelj osma v Pauju

admin | Ned, 19.06.2016

V Pauju se je zaključila tretja tekma svetovnega pokala, ki je bila zadnja tekma pred avgustovskimi olimpijskimi igrami. Dvema sobotnima finalnima nastopoma Anžeta Berčiča in Petra Kauzerja, so slovenski tekmovalci dve uvrstitvi v finale dodali še v nedeljo. Luka Božič in Sašo Taljat sta bila med dvojci šesta, Eva Terčelj pa je preizkušnjo kajakašic končala na osmem mestu. Ajda Novak je obstala v polfinalu, na 23. mestu.

1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99   »

Rezultati

Svetovno člansko prvenstvo v spustu na divjih vodah in veteransko prvenstvo, Banjaluka, 2.-5.6.2016