Novice

Začenja se sezona kajakaških evropskih prvenstev

admin | Pon, 21.05.2018

Ta petek tekmovanje četrtnih skupnosti v velikih kanujih

V petek, 25. maja 2018, vas vabimo v center Ljubljane, natančneje na Breg. Na Ljubljanici bo namreč potekalo tekmovanje ljubljanskih četrtnih skupnosti v velikih kanujih. Trenutno je prijavljenih enajst ljubljanskih četrtnih skupnosti, ki bodo preverile, kako hitro njihovi predstavniki veslajo na Ljubljanici. Dogodek bo, kot rečeno, potekal v petek, 25. maja, in sicer z začetkom ob 16. uri. Vabljeni v našo družbo. Se vidimo na Bregu!

Anja Osterman enajsta v Szegedu

admin | Ned, 20.05.2018

Zadnji dan tekme svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah in parakajakaštvu na Madžarskem je kajakašica Anja Osterman na 200-metrski razdalji poskrbela za najboljši slovenski dosežek vikenda. V Szegedu si je namreč priveslala enajsto mesto. Tik pred koncem tekmovalnega dne sta v finalu C na 500 metrov veslala Simon Blaževič in Alan Apollonio.

Mladi spustaši v Solkanu nastopili na izbirni tekmi

admin | Sob, 19.05.2018

Solkan je gostil izbirno tekmo v sprintu na divjih vodah za uvrstitev v mladinsko reprezentanco, ki jo avgusta čaka nastop na evropskem prvenstvu za mladince in mlajše člane v Skopju. V konkurenci kajakašic je bila najboljša Lea Novak, med kanuistkami Eva Alina Hočevar, med kajakaši Vid Oštrbenk, med kanuisti pa Maj Oštrbenk. Eva Alina Hočevar in Lea Novak sta nastopili tudi v C2.

Udeleženci akcije '24 ur veslanja za dober namen' preveslali več kot 2200 kilometrov

V Ljubljani se je zaključil rekreativni kajakaški dogodek z dobrodelno noto, imenovan '24 ur veslanja za dober namen'. Več kot 200 udeležencev je v 24-ih urah skupaj na Ljubljanici preveslalo prek 2200 kilometrov. Izkupiček od prijavnin, donacij in sponzorskih prispevkov bo letos namenjen sofinanciranju programov ZUDV Dornava.

Apollonio 15., Zakrajšek 22. na 1000m svetovnega pokala v Szegedu

V Szegedu je potekal tretji tekmovalni dan svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah in parakajakaštvu. Videli smo nastope Alana Apollonia, Jošta Zakrajška, Simona Blaževiča in Anje Osterman. Apollonio je v finalu B na 1000 metrov zasedel šesto mesto, Zakrajšek pa je bil četrti v finalu C. Anja Osterman se je uvrstila v polfinale na 200 metrov, v finale C na 500 metrov pa sta prišla kajakaša Apollonio in Blaževič.

Sprinterji začeli z nastopi v Szegedu

admin | Pet, 18.05.2018

Sprinterji na mirnih vodah so opravili s prvimi nastopi na tekmi svetovnega pokala v Szegedu. V dopoldanskem delu smo stiskali pesti za kajakaša Jošta Zakrajška in Alana Apollonia, ki sta nastopila v kvalifikacijah na 1000 metrov, ter kajakašici Mio Medved in Anjo Osterman, ki sta veslali v kajakaškem dvojcu na 500 metrov. Vsi so svojo uvodno nalogo opravili dobro, saj so si priveslali nastope v polfinalu. Jošt Zakrajšek je v svoji polfinalni skupini priveslal na peto mesto, Alan Apollonio je bil četrti, Anja Osterman in Mia Medved pa sta prav tako zasedli četrto mesto.

1  8  15  22   »

Rezultati

17. memorial Matije Ljubeka - regata v sprintu na mirnih vodah, Zagreb,19.5.2018