30 31
Novice

Lea Novak na festivalu Wave tretja v kanuju

admin | Ned, 02.08.2015

Češke Budejovice ta vikend gostijo tradicionalni Wave festival, ki združuje kajakaški šport in zabavne prireditve. V okviru festivala je bila organizirana tudi slalomska tekma, na kateri je sodelovalo nekaj slovenskih predstavnikov. V finalu kanuistk se je s tretjim mestom izkazala Lea Novak, ki je bila v kajaku deveta, v finalu pa sta veslala še kajakaša Tine Kancler, ki je bil na koncu šesti, in Domen Tominec, ki je preizkušnjo končal na sedmem mestu.

Dobili smo državne prvake v kajakaškem maratonu

Bohinj, ki je letos že gostil evropsko prvenstvo v kajakaškem maratonu, je tokrat pozdravil še tekmovanje v tej kajakaški disciplini za naslove državnih prvakov. V okviru bohinjskega kajakaškega maratona so nastopali tekmovalci v vseh starostnih kategorijah, saj je potekala tudi peta tekma slovenskega pokala v sprintu na mirnih vodah za mlajše kategorije, ki pa so seveda nastopili na nekoliko krajši progi kot starejši tekmovalci in tekmovalke.

V okviru DP v maratonu potekala tudi tekma slovenskega pokala za mlajše kategorije

V okviru bohinjskega kajakaškega maratona so svoje spretnosti kazali tudi mlajši kajakaši in kajakašice, ki so nastopili na peti tekmi slovenskega pokala za mlajše kategorije v sprintu na mirnih vodah. Ti so nastopili na nekoliko krajši razdalji – cicibani in cicibanke na 2500m, ml. dečki in deklice na 5000m, st. dečki in deklice na 10000m, ml. mladinci in mladinke na 15000m, st. mladinci in mladinke pa na 20000m.

Mladi slalomisti z uspešnimi nastopi nadaljevali tudi na Češkem

admin | Pet, 31.07.2015

Karavana tekem za ECA evropski mladinski pokal v slalomu na divjih vodah se je preselila na Češko. V Čeških Budejovicah so slovenski predstavniki nadaljevali z uspešnimi nastopi v močni mednarodni konkurenci svojih vrstnikov in v dveh tekmovalnih dneh osvojili deset kolajn. Štiri je priveslal Tine Kancler, ki je bil obakrat med najboljšimi tako v kajaku kot kanuju, tri je osvojil Vid Oštrbenk, po eno pa Jaka Bernat, Jana Hočevar in Štefan Božič.

Za konec svetovnega prvenstva Anja Osterman 8. na 500m in 11. na 200m, Rok Šmit 13. na 200m

admin | Ned, 26.07.2015

Svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v sprintu na mirnih vodah v portugalskem Montemor-o-Velhu se je končalo s finalnimi preizkušnjami na 200 in 500 metrov. Na startu so bili trije slovenski predstavniki, najvišje pa je posegla Anja Osterman. V finalu A na 500 metrov je zasedla osmo mesto, na 200 metrov pa je bila enajsta. Mladinec Rok Šmit je na 200-metrski razdalji priveslal do 13. mesta, mladinka Mia Medved pa do 27.

Svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v sprintu - Montemor-o-Velho, nedelja