27 28 29 30 31
Novice

Vabljeni k ogledu novega Kajak-kanu magazina na Šport TV

admin | Pon, 28.07.2014

V torek, 29. 7. 2014, ob 17h in 10 minut, ne zamudite novega Kajak-kanu magazina na programu Šport TV1.

Ponovitve sledijo v sredo ob 19.40 na Š2, četrtek ob 18.00 na Š1, petek ob 17.00 na Š1 …

Izpostavljeno iz vsebine:

-         poročilo s tekme mladinskega evropskega pokala v Solkanu,

-         odzivi na odločitev, da discipline C2 ne bo več na olimpijskih igrah,

-         udeležili smo se spusta akcije Voda za vedno po Savi Dolinki,

-         ob slovesu od predsednika KZS, Bojana Žmavca – spomini Andreja Jelenca, Andraža Vehovarja, Simona Hočevarja in Bogdana Gabrovca.

V Bohinju maraton za slovenski pokal

admin | Sob, 26.07.2014

Bohinjsko jezero je danes gostilo tekmovalce, ki so se udeležili tekme za slovenski pokal v kajakaškem maratonu. V Bohinju so tekmovali vsi, od najmlajših cicibanov do veteranov, največ uspeha pa so imeli predstavniki domačega kluba in člani kajakaškega kluba Žusterna.

Sezona 2014 – sezona poškodovanih ramen

admin | Pet, 25.07.2014

Vrhunski šport s seboj prinaša tudi poškodbe, s katerimi se vsako leto spopadajo športniki v različnih športnih panogah. Pri tem ni izjema niti kajakaštvo, kjer se vsako leto pojavljajo težave z bolj in manj resnimi poškodbami. A zdi se, da je letošnja sezona še posebej zaznamovana s poškodbami, predvsem tistimi, povezanimi z rameni.

Vabljeni na spust po Dolinki

admin | Sre, 23.07.2014

Tokrat vas vabimo, da se v okviru akcije Voda za vedno udeležite spusta po Dolinki. Spust bo potekal v soboto, 26. julija 2014. Start spusta bo v Piškovci, cilj pa v Radovljici.

admin | Ned, 20.07.2014

Sprinterji na mirnih vodah so zaključili z nastopi na svetovnem prvenstvu za mladince in mlajše člane v Szegedu. Zadnji dan prvenstva smo videli štiri slovenske nastope. Najboljša dosežka dneva je postavila kajakašica Anja Osterman, ki je na 200-metrski razdalji zasedla 13. mesto, enako uvrstitev pa je nato zabeležila še na 500 metrov. Mladinec Rok Šmit je bil na 200 metrov 18., Maks Frančeškin pa je med mlajšimi člani na isti razdalji zasedel 26. mesto.

Mladi slovenski slalomisti uspešni v Solkanu – v dveh dneh 24 kolajn

V Solkanu je ta konec tedna potekala močna mednarodna slalomska tekma za mlade slalomiste. Na prvi tekmi evropskega pokala ECA Junior Cup v tej sezoni so se slovenski tekmovalci odrezali zelo dobro, saj so v dveh dneh osvojili kar 24 kolajn. V soboto so se na stopničke uvrstili Alja Kozorog med kajakašicami in kanuistkami, Niko Testen, Tine Kancler, Urh Turnšek med kajakaši in kanuisti, Vid Oštrbenk, Tine Kancler – Jakob Jež, Beno Kunst – Vid Oštrbenk ter Nejc Polenčič – Štefan Božič. Tudi v nedeljo so domači slalomisti nadaljevali z zbiranjem kolajn. Osvojili so jih Vid Kuder Marušič, Niko Testen, Tine Kancler, Jakob Jeklin, Teo Karner, Urh Turnšek med kajakaši in kanuisti, Lea Novak, Alja Kozorog med kajakašicami in kanuistkami, Tine Kancler in Jakob Jež, Beno Kunst in Vid Oštrbenk, Nejc Polenčič in Štefan Božič ter Vid Oštrbenk med kanuisti.

Slovenski uspeh na MEP v Banjaluki spremljal tudi monaški knez Albert II.

Evropsko mladinsko prvenstvo v spustu na divjih vodah v Banjaluki se je zaključilo z ekipnimi tekmami v sprintu na divjih vodah. Ekipa kajakašev je zadnji dan prvenstva priveslala do tretje slovenske kolajne na reki Vrbas. Anže Urankar, Žan Jakše in Tim Novak so bili drugi. Tik pod stopničkami so tekmovanje končale tudi kajakašice, ki so bile četrte. Tekmovanje v Banjaluki si je ogledal tudi monaški knez Albert II.

1  8   »

Rezultati

Slovenski pokal - maraton, Bohinj, 26. 7. 2014

Mirne vode | Slovenski pokal | Julij | 2014
Podrobno...

Mladinsko evropsko prvenstvo v spustu na divjih vodah, Banjaluka, 16.-20. 7. 2014

Spust | Prvenstva | Julij | 2014
Podrobno...

ECA Junior Cup - slalom, Solkan, 19.-20. 7. 2014

Slalom | Mednarodne tekme | Julij | 2014
Podrobno...

Evropsko prvenstvo za mladince in mlajše člane v sprintu, Szeged, 17.-20. 7. 2014

Mirne vode | Prvenstva | Julij | 2014
Podrobno...

Evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah, Brandenburg an der Havel, 10. - 13. 7. 2014

Podrobno...

Foto Galerije

In memoriam Bojan Žmavc (1961 - 2014)

Podrobno...

Svetovni pokal v spustu - finale, Dunaj, 28. 6. 2014 (Foto: Jakob Marušič in Facebook)