27 28 29 30
Novice

V polfinalu svetovnega prvenstva tudi vsi trije kanuisti

admin | Čet, 24.04.2014

Tudi drugi dan svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane v Avstraliji so slovenski reprezentanti uspešno prestali kvalifikacijsko sito. Na sporedu so bile kvalifikacije kanuistov in kanuistk, kjer so nastopili trije slovenski predstavniki in si vsi zagotovili napredovanje v polfinale. Luka Božič je bil osmi, Blaž Cof 19., Jakob Jeklin pa 12.

Niko Testen najhitrejši v kvalifikacijah svetovnega prvenstva v Avstraliji

admin | Sre, 23.04.2014

Mladi primorski kajakaš Niko Testen, ki se je letos v kajaku prvič uvrstil v mladinsko reprezentanco, je bil najboljši v kvalifikacijah svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane, ki poteka v avstralskem Penrithu. Iz kvalifikacij v polfinala je napredovalo vseh sedem slovenskih čolnov, ki so tekmovali prvi dan prvenstva.

"Happy" video pred začetkom svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane v Avstraliji

admin | Pon, 21.04.2014

V Avstraliji se začenja svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane

V Penrithu, na progi, ki je leta 2000 gostila olimpijski slalom, se ta teden začenja prvo pomembnejše kajakaško tekmovanje v letošnjem letu. Od srede do nedelje se bodo namreč najboljši mladi slalomisti merili na svetovnem prvenstvu za mladince in mlajše člane. V Avstralijo je odpotovalo devet slovenskih reprezentantov.

Urša Kragelj zmagala v Liptovskem Mikulašu

admin | Ned, 20.04.2014

Kajakašica Urša Kragelj je bila najboljša na mednarodni slalomski tekmi v slovaškem Liptovskem Mikulašu. Kanuist Anže Berčič je zasedel šesto mesto, kajakaš Matic Štrukelj pa je bil dvanajsti.

Podeljeni naslovi državnih prvakov v klasičnem spustu

admin | Sob, 19.04.2014

Na Savi Dolinki so se spustaši na divjih vodah pomerili za naslove državnih prvakov v klasičnem spustu. Ob odsotnosti Tima Kolarja, ki si je med treningom izpahnil ramo in je že končal sezono, ter Nejca Žnidarčiča, ki ni nastopil zaradi bolečin v hrbtu, si je naslov prvaka med kajakaši priveslal Simon Oven ter tako obranil lanskoletni naslov prvaka. V konkurenci kanuistov je bil najboljši Simon Hočevar, med kajakašicami mladinkami pa je bila najboljša Neža Vrevc.