Novice

VIDEO IZJAVE - Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah - sobota

admin | Sob, 28.09.2019

Nor dan v Španiji - Eva Terčelj svetovna prvakinja, Luka Božič bronast

Prvi dan posamičnih finalnih odločitev na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Španiji se je za slovensko reprezentanco razpletel naravnost sanjsko. Kajakašica Eva Terčelj si je priveslala naslov svetovne prvakinje, kanuist Luka Božič pa je osvojil bronasto kolajno. V obeh kategorijah sta Sloveniji tudi brez težav zagotovila olimpijsko kvoto za nastop v Tokiu.

Nejc Žnidarčič znova na svetovnem vrhu v sprintu na divjih vodah

Izjemen dan na svetovnem prvenstvu v slalomu in sprintu na divjih vodah v La Seu d'Urgellu, ki sta ga z naslovom svetovne prvakinje in bronom začela Eva Terčelj in Luka Božič, je v stilu zaključil Nejc Žnidarčič, ki je v sprinterskem finalu ubranil naslov svetovnega prvaka.

VIDEO IZJAVE - Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah - petek

admin | Pet, 27.09.2019

Peter Kauzer s šestim časom zanesljivo v polfinale svetovnega prvenstva

V Španiji je bil danes na sporedu še zadnji kvalifikacijski dan svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah. Na progo so se podali kajakaši in kanuistke, najboljši slovenski rezultat dneva pa je po pričakovanjih postavil Peter Kauzer, ki je bil šesti. Z drugo vožnjo sta do polfinala prišla še Niko Testen in Martin Srabotnik, pa tudi kanuistka Alja Kozorog.

VIDEO IZJAVE - Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah - četrtek

admin | Čet, 26.09.2019

Benjamin Savšek drugi v kvalifikacijah svetovnega prvenstva v Španiji

Po dnevu, namenjenem ekipnim tekmam, se je na svetovnem prvenstvu v slalomu in sprintu na divjih vodah v La Seu d'Urgellu vsa pozornost preusmerila v posamične preizkušnje. Dopoldne so na reki Segre v kvalifikacijah tekmovali kanuisti in kajakašice. Najboljši slovenski kanuist je bil Benjamin Savšek na drugem mestu, med kajakašicami pa je bila Eva Terčelj peta.