29 30 31
Novice

Vid Oštrbenk šesti na SP v veslanju stoje

admin | Sob, 26.10.2019

Na Kitajskem, natančneje v marini Quingdao, ta konec tedna poteka svetovno prvenstvo v veslanju stoje (SUP) pod okriljem mednarodne kajakaške zveze ICF. Na svetovnem prvenstvu v Aziji nastopa tudi slovenski divjevodaš Vid Oštrbenk, ki se je v mladinski konkurenci v sprinterski tekmi uvrstil na šesto mesto.

Tajfun odpihnil drugo kvalifikacijsko vožnjo v Tokiu

admin | Pet, 25.10.2019

Slalomisti na divjih vodah ta konec tedna nastopajo na uradni predolimpijski tekmi na novi progi v Tokiu. Pretekli konec tedna je potekal pokal NHK, kjer sta iz posamezne države lahko nastopila po dva predstavnika, ta konec tedna pa veljajo olimpijska pravila, tako da lahko v posamezni disciplini lahko nastopa le po en tekmovalec iz države. Danes so bile na vrsti kvalifikacije kanuistov in kajakašic, kjer sta si polfinale priveslala Benjamin Savšek in Eva Terčelj.

Vid Oštrbenk startal na SP v veslanju stoje

V Aziji, na Kitajskem, ta konec tedna poteka tudi ICF svetovno prvenstvo v veslanju stoje (SUP), kjer je bila danes na sporedu 18-kilometrska preizkušnja. Med mladinci je bil na startu Vid Oštrbenk, ki tekme ni zaključil, a glavna - sprinterska - preizkušnja še prihaja. Med mladinci sta za dvojno japonsko slavje poskrbela Rai Taguchi in Kei Komatsujama, tretji pa je bil Kanadčan Jack Seymour.

V Tokiu dvojna zmaga Savška in Božiča

Mednarodno tekmovanje v slalomu na divjih vodah za pokal NHK, ki je ta konec tedna potekalo na Japonskem, je prineslo dvojno slovensko zmago v moškem kanuju. Benjamin Savšek je na novi olimpijski progi v Tokiu zmagal, Luka Božič pa je zasedel drugo mesto. V finalu je veslala še Eva Terčelj in bila osma.

V polfinalu tekme v Tokiu tudi Kauzer in Testen

admin | Sob, 19.10.2019

V Tokiu sta v kvalifikacijah NHK pokala v slalomu na divjih vodah nastopila dva slovenska kajakaša. Tako Peter Kauzer kot Niko Testen sta se uvrstila v nedeljski polfinale. Kauzer je uvodni tekmovalni dan na Japonskem zaključil na 13. mestu, Niko Testen pa je bil 21.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57   »