27 28 29 30
Novice

Thomas Bach, predsednik MOK, obiskal tacensko progo

admin | Tor, 22.09.2020

Včeraj je kajakaški center Tacen pozdravil prav posebnega gosta. V Ljubljani se je namreč mudil Thomas Bach, predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK), v okviru obiska pa je prišel tudi v Tacen, kjer si je ogledal trening slovenske slalomske reprezentance, nato pa se tudi srečal s slovenskimi olimpijskimi kandidati za nastop na OI v Tokiu.

Savšek ubranil naslov evropskega prvaka, enako tudi ekipa kanuistov

admin | Ned, 20.09.2020

V Pragi se je z nastopi kajakašic in kanuistov zaključilo evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah. Za izjemen uspeh je poskrbel Benjamin Savšek, ki je ubranil lanski naslov evropskega prvaka. Njegov uspeh sta s četrtima mestoma dopolnila Luka Božič med kanuisti in Eva Terčelj med kajakašicami. Prav ob koncu prvenstva so kanuisti ubranili naslov ekipnih evropskih prvakov, ekipa kajakašic pa je bila četrta.

Peter Kauzer evropski podprvak, srebro tudi za ekipo kanuistk

admin | Sob, 19.09.2020

Prvi dan končnih odločitev evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Pragi je slovenski ekipi prinesel veliko veselja. Peter Kauzer je še drugič na evropskih prvenstvih v češki prestolnici priveslal do kolajne, zlatu iz leta 2018 je tokrat dodal srebro. Druga pa je bila tudi ekipa kanuistk v postavi Alja Kozorog, Lea Novak, Eva Alina Hočevar. V finalu kanuistk je bila Eva Alina Hočevar osma, Niko Testen pa je bil v finalu kajakašev deveti.

Prva ovira EP v Pragi preskočena

admin | Pet, 18.09.2020

Ob posebnih varnostnih ukrepih in za zaprtimi vrati se je v Pragi s kvalifikacijami začelo člansko evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah. Na Vltavi je mesto med polfinalisti lovilo trinajst slovenskih čolnov, dvanajsterica je uvodno oviro uspešno preskočila. Luka Božič je v kvalifikacijah kanuistov zasedel tretje mesto, Benjamin Savšek je bil četrti, Anže Berčič osmi, Eva Alina Hočevar je bila med kanuistkami osma, med kajakašicami 13., Ajda Novak je bila deseta, Peter Kauzer med kajakaši deveti, Niko Testen pa 14. Z drugo vožnjo so napredovali še Eva Terčelj, Jure Lenarčič, Alja Kozorog in Lea Novak, žal pa je v kvalifikacijah obtičal Vid Kuder Marušič.

EP v slalomu na divjih vodah - Praga 2020 - povezave

admin | Čet, 17.09.2020

EP v slalomu na divjih vodah bo ta konec tedna potekalo v Pragi. Spletni prenos v živo bo omogočen le v petek, in sicer na Youtube kanalu Canoe Europe: https://www.youtube.com/canoeeurope

V soboto in nedeljo spletnega prenosa zaradi TV pravic ne bo, v Sloveniji bodo tekme na ogled na TV SLO 2.

Svetovni pokal v spustu odpovedan

admin | Sre, 16.09.2020

Španska kajakaška zveza je danes sporočila, da so zaradi trenutne situacije primorani odpovedati tekmo svetovnega pokala v spustu na divjih vodah, ki bi morala ob koncu oktobra potekati v La Seu d'Urgellu.

Mladi slalomisti v Tacnu za naslove državnih prvakov

admin | Pon, 14.09.2020

V Tacnu je potekalo tekmovanje mladi upi, ki je štelo tudi za državno prvenstvo v slalomu na divjih vodah za mlajše kategorije. Naslove prvakov v svojih kategorijah so si priveslali dvakrat Žiga Lin Hočevar, Jan Jančar, Aleša Verčič, Ula Skok in Tadej Tilinger.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57  64  71  78  85  92  99  106  113  120   »