Ponomarenko Janićeva domov z dvema medaljama

admin | Tor, 01.08.2017

Mia Medved peta mladinka sveta

admin | Ned, 30.07.2017

Z nastopom Mie Medved v finalu A na 500 metrov v konkurenci mladink so se zaključili slovenski nastopi na letošnjem svetovnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane v Romuniji. V Pitestiju je mlada primorska kajakašica poskrbela za še en odličnem dosežek na 500-metrski razdalji, saj je zasedla peto mesto. Že prej je veslala na 200 metrov in bila 12. Na dvanajsto mesto na 200-metrski tekmi se je uvrstil tudi Matej Toplikar, Jan Markelj pa je na 500 metrov dosegel 15. čas v konkurenci mladincev.

Slovenski spustaši neustavljivi na SP za mladince in mlajše člane

admin | Sob, 29.07.2017

Zadnji dan tekmovanj na svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v avstrijskem Murau je na svoj račun prišla slovenska ekipa, ki je po pričakovanjih blestela v sprinterskih preizkušnjah. Vid Debeljak je v konkurenci mlajših članov priveslal do naslova svetovnega prvaka med posamezniki in ekipami. V ekipni tekmi sta se mu na najvišji stopnički pridružila Tim Novak in Anže Urankar, slednji je bil odličen drugi v posamični tekmi. Urankar se je brona skupaj z Luko Žganjarjem veselil tudi med dvojci do 23 let, tretja pa je bila tudi mladinska ekipa kajakašev, v postavi Vid Oštrbenk, Vid Svetina, Matic Firm.

Miha Fartek v Győru četrti na 200m

Sprinterji na mirnih vodah so s polfinali in finali na 200 metrov danes zaključili z nastopi na olimpijskem festivalu evropske mladine (EYOF) v Győru. Izkazal se je mladi slovenski kajakaš Miha Fartek, ki se je z drugim časom svoje polfinalne skupine uvrstil v popoldanski finale. Od njega je bil v polfinalni skupini hitrejši le Slovak Martin Hvojnik. Miha Fartek, član bohinjskega kajakaškega kluba, je v finalni preizkušnji kajakašev na 200 metrov ciljno linijo prečkal kot četrti, z minimalnim zaostankom za tretjeuvrščenim Slovakom Martinom Hvojnikom. Zmage se je veselil Madžar Kristof Domonkos Keresztes, drugi pa je bil Rus Nikita Bizov. Vsi tekmovalci so v cilj priveslali v razmiku pol sekunde.

Jan Markelj in Matej Toplikar 11. v K2 1000m MSP v Romuniji

Na svetovnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane v Pitestiju so podelili prve kolajne. Slovenski predstavniki danes še niso bili v boju zanje, finale A na 500 metrov Mio Medved namreč čaka jutri, sta se pa na 1000-metrski razdalji v finalu B izkazala mladinca Jan Markelj in Matej Toplikar. V konkurenci kajakaških dvojcev sta namreč zasedla končno enajsto mesto. Popoldne sta si Mia Medved in Matej Toplikar priveslala finale B na 200 metrov.

«    1  8  15  22  29  36   »

Rezultati

28. mednarodna regata v sprintu na mirnih vodah 'Capris 2017', Koper, 13.8.2017

Mirne vode | Mednarodne tekme | Avgust | 2017
Podrobno...

ECA evropski mladinski pokal v slalomu na divjih vodah, Česke Budejovice, 5.-6.8.2017