Špela Ponomarenko Janić po kolajni v K2 500m

Anja Osterman po kolajni v K2 500m

Spustaši ta vikend na olimpijski progi v Nemčiji

admin | Čet, 08.06.2017

Pretekli vikend je postregel z nekaj izjemnimi rezultati slovenskih reprezentantov in največjimi kajakaškimi tekmovanji, med katerimi je bilo v ospredju evropsko prvenstvo v slalomu na divjih vodah v Ljubljani z ekipnim naslovom evropskih prvakinj naših kajakašic ter srebrom kanuistične ekipe. Sprinterka na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je osvojila dve srebrni kolajni na svetovnem pokalu v Beogradu, na tekmi svetovnega pokala v spustu na divjih vodah pa sta zmagi v klasičnem spustu in sprintu na divjih vodah dosegla Simon Oven in Nejc Žnidarčič, Vid Debeljak je bil drugi, Maks Frančeškin in Simon Hočevar pa sta bila tretja med dvojci.

Medtem ko imajo sprinterji na mirnih vodah in slalomisti na divjih vodah ta vikend predah od največjih tekmovanj, pa spustaše na divjih vodah v soboto in nedeljo čakata še dve tekmi svetovnega pokala, in sicer v Augsburgu.

V soboto bo na slalomski progi, ki je leta 1972 gostila tudi olimpijske igre, potekala preizkušnja v sprintu. Začetek prve kvalifikacijske vožnje je predviden ob 10. uri, začetek druge ob 12.30, ob 16. uri pa se bodo začele finalne preizkušnje. V nedeljo bo na sporedu še tekmovanje v klasičnem spustu.

Slovenske barve bo na tekmi zastopala skoraj enaka ekipa, kot na prvih dveh tekmah...

Savšek po naknadni sodniški odločitvi ostal brez brona v Tacnu

admin | Ned, 04.06.2017

Tacen, 4. junija - Slovenski kanuist Benjamin Savšek je bil zadnji dan evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu najbližje kolajni med slovenskimi reprezentanti. Nekaj trenutkov je kazalo, da je osvojil bron, toda sodniki so mu naknadno prisodili dotik, kar je pomenilo kazenski sekundi in padec na četrto mesto.

Špela Ponomarenko Janić druga tudi na 200-metrski razdalji

Beograd, 4. junija - Špela Ponomarenko Janič je na tekmi svetovnega pokala v kajaku in kanuju na mirnih vodah v Beogradu po sobotnem drugem mestu na 500 metrov danes osvojila srebro tudi na 200-metrski razdalji. V finalu A je bila od Ponomarenko Janićeve hitrejša le mlada Švedinja Linnea Stensils.

Božič in Taljat za konec skupne poti sedma

admin | Sob, 03.06.2017

(STA) - Slovenska kanuista Luka Božič in Sašo Taljat sta na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Tacnu na svoji zadnji skupni tekmi osvojila sedmo mesto med dvojci.

Primorca, lani evropska podprvaka v Liptovskem Mikulašu, sta v finalu z enim dotikom zaostala 3,14 sekunde za zmagovalcema, Francozoma Pierrom Piccojem in Hugom Bisojem. Srebro sta osvojila Poljaka Andrzej in Filip Brzezinski, ki sta zaostala 0,87 sekunde, bron pa Čeha Jonas Kaspar in Marek Šindler, ki sta imela 0,98 sekunde zaostanka.

Ponomarenko Janićeva druga v Beogradu

Beograd, 3. junija (STA) - Špela Ponomarenko Janič je na tekmi svetovnega pokala v kajaku in kanuju na mirnih vodah v Beogradu osvojila drugo mesto v kajaku na 500 metrov. V finalu A je bila od Ponomarenko Janićeve hitrejša le Belorusinja Volha Hudženka.