15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Novice

Trije kajakaši in kanuistka že v polfinalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah

admin | Sre, 27.09.2017

Po včerajšnjih ekipnih tekmah in uspehu slovenskih reprezentantov, ki so se veselili treh kolajn, je bil danes čas še za prve kvalifikacijske preizkušnje v posamični konkurenci. Za najboljši slovenski rezultat dneva je poskrbel Martin Srabotnik, ki je bil enajsti. V polfinale sta se uvrstila še njegova bronasta kolega iz kajakaške ekipe Peter Kauzer in Žan Jakše, v drugi fazi tekmovanja pa bo nastopila tudi kanuistka Nina Bizjak. Alji Kozorog se je polfinale izmuznil za dve mesti.

Niti bolezen ne ustavi hitrega Nejca Žnidarčiča

Po slalomistih na divjih vodah so v kvalifikacijah svetovnega prvenstva v Franciji nastopili še sprinterji na divjih vodah. Slovenski tekmovalci so bili izvrstni. Nejc Žnidarčič je postavil najboljši čas med kajakaši, drugi je bil Anže Urankar, s prvim nastopom pa si je finale priveslal tudi Blaž Cof. V drugi vožnji je bil Simon Oven najhitrejši med kajakaši, Vid Debeljak pa je zasedel peto mesto. Tudi kanuist Simon Hočevar si je priveslal finale z drugo vožnjo.

admin | Tor, 26.09.2017

Dolgih dvanajst let so slovenski kajakaši čakali na ekipno kolajno s svetovnih prvenstev. Post ekipnih kolajn so prekinili izkušeni Peter Kauzer ter mlada Martin Srabotnik in Žan Jakše. Slovenska trojica je v francoskem Pauju priveslala do brona. Zelo blizu odličju so bili tudi kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič, ki so na koncu zasedli peto mesto. Kajakašice Urša Kragelj, Eva Terčelj in Ajda Novak so bile 14.

Spustašem na divjih vodah uvodni dan SP srebro in bron

Po bronasti kolajni kajakašev v slalomskem delu svetovnega prvenstva, ki ta konec tedna poteka v francoskem Pauju, so se popoldne zelo izkazali tudi spustaši na divjih vodah. Na zahtevni progi v Pauju so kanuisti Simon Hočevar, Luka Žganjar in Blaž Cof v sprinterski preizkušnji spusta na divjih vodah osvojili bron, kajakaši Nejc Žnidarčič, Simon Oven in Anže Urankar pa so bili drugi.

IZJAVE - SP v slalomu in spustu na divjih vodah - Pau - 26.9.2017

3xK1M – 3. mesto – Slalom na divjih vodah

3xK1M – 2. mesto – Sprint na divjih vodah

3xC1M – 3. mesto – Sprint na divjih vodah

VIDEO – Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah, Pau 2017, ekipne tekme

admin | Pon, 25.09.2017

Slalom na divjih vodah

Sprint na divjih vodah

«    1  8  15  22  29  36  43  50   »

Rezultati

Svetovno prvenstvo v slalomu in ekstremnem slalomu na divjih vodah, Pau, 23.9.-1.10.2017