27 28 29 30 31
Novice

Ekipi kajakašev do 23 let bron na SP v spustu v Avstriji

admin | Čet, 27.07.2017

Drugi dan svetovnega prvenstva v spustu na divjih vodah za mladince in mlajše člane, ki ga gosti Murau, se je slovenska ekipa veselila prve kolajne. Kajakaši Anže Urankar, Tim Novak in Vid Debeljak so v ekipni tekmi klasičnega spusta osvojili bron.

Sprinterja Markelj in Toplikar na MSP v Romuniji do finala B na 1000m

S kvalifikacijami in polfinali na 1000 metrov se je v Romuniji danes začelo svetovno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za mladince in mlajše člane. Uvodni dan sta se na tekmovališče v Pitestiju podala mladinca Jan Markelj in Matej Toplikar, ki sta nastopila v kajakaškem dvojcu. Uvrstila sta se v sobotni finale B na 1000-metrski razdalji.

Žan Jakše, Vid Kuder Marušič in Martin Srabotnik srebrni v Bratislavi

admin | Ned, 23.07.2017

Kajakaši Martin Srabotnik, Žan Jakše in Vid Kuder Marušič so zadnji dan svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Bratislavi poskrbeli za novo kolajno slovenskega kajakaštva. V konkurenci do 23 let so zaostali le za Nemci in se veselili srebrne kolajne. Kanuistke do 23 let in kajakaši v mladinski konkurenci so bili peti.

Nejc Polenčič na MSP odličen peti, Eva Alina Hočevar enajsta

admin | Sob, 22.07.2017

Predzadnji tekmovalni dan svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Bratislavi je slovenske barve v posamičnih polfinalih kajakašic in kanuistov zastopala šesterica Slovencev. V mladinski finale kanuistov se je uvrstil Primorec Nejc Polenčič, ki je nato v finalu priveslal do petega mesta. Le pol sekunde je od finala ločilo kajakašico Evo Alino Hočevar, ki je zasedla 11. mesto.

Tine Kancler v Bratislavi tik pod stopničkami, Nina Bizjak sedma

admin | Pet, 21.07.2017

Prvi dan končnih odločitev na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah za mladince in mlajše člane v Bratislavi je prinesel dva slovenska finalna nastopa in dobri uvrstitvi Tineta Kanclerja in Nine Bizjak. Mladi slovenski kajakaš Tine Kancler je preizkušnjo končal na četrtem mestu, Nina Bizjak pa je v finalu kanuistk do 23 let priveslala do sedmega mesta. Le malo je manjkalo, da bi v finalu kajakašev do 23 let veslala Žan Jakše in Vid Kuder Marušič. Jakše je bil na koncu dvanajsti, Kuder Marušič pa trinajsti.

Do polfinala MSP v Bratislavi Eva Alina Hočevar in Eva Jeklin

admin | Čet, 20.07.2017

Slalomisti in slalomistke na divjih vodah so opravili še z zadnjimi kvalifikacijskimi nastopi svetovnega prvenstva za mladince in mlajše člane, ki poteka ta teden v Bratislavi. Tokrat so se na Slovaškem za napredovanje v polfinale potegovali še kajakašice in kanuistični dvojci. Slovenske barve so zastopale kajakašice Eva Alina Hočevar, Eva Jeklin in Lea Novak. V polfinale sta se uvrstili Eva Alina Hočevar in Eva Jeklin.

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman evropski podprvakinji v K2 500m, Špeli še bron na 200m

admin | Ned, 16.07.2017

Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v Plovdivu poskrbeli za nov velik uspeh slovenskega kajakaštva. V finalu kajakaških dvojcev na 500 metrov sta zasedli drugo mesto in se veselili srebrne kolajne. Veselje se še niti ni dobro poleglo, ko je Špela že veslala v finalu na 200 metrov in tudi tam priveslala do kolajne, in sicer bronaste. Za še en odličen dosežek v Plovdivu je poskrbel Jošt Zakrajšek, ki je priveslal do petega mesta na 5000-metrski razdalji, Simon Blažević in Rok Šmit pa sta bila v K2 500 metrov skupno 17.

«    1  8  15  22  29  36   »

Rezultati

28. mednarodna regata v sprintu na mirnih vodah 'Capris 2017', Koper, 13.8.2017

Mirne vode | Mednarodne tekme | Avgust | 2017
Podrobno...

ECA evropski mladinski pokal v slalomu na divjih vodah, Česke Budejovice, 5.-6.8.2017