15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Novice

VIDEO IZJAVE - Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah - četrtek

admin | Čet, 26.09.2019

Benjamin Savšek drugi v kvalifikacijah svetovnega prvenstva v Španiji

Po dnevu, namenjenem ekipnim tekmam, se je na svetovnem prvenstvu v slalomu in sprintu na divjih vodah v La Seu d'Urgellu vsa pozornost preusmerila v posamične preizkušnje. Dopoldne so na reki Segre v kvalifikacijah tekmovali kanuisti in kajakašice. Najboljši slovenski kanuist je bil Benjamin Savšek na drugem mestu, med kajakašicami pa je bila Eva Terčelj peta.

Anže Urankar prvi, Nejc Žnidarčič drugi v kvalifikacijah SP v sprintu na divjih vodah

Po včerajšnji zlati kolajni in naslovu ekipnih svetovnih prvakov v sprintu na divjih vodah so slovenski kajakaši tudi danes blesteli na reki Segre. V kvalifikacijah posamične tekme je bil med kajakaši namreč najhitrejši Anže Urankar, drugo mesto pa je zasedel Nejc Žnidarčič. V finale so se uvrstili tudi preostali slovenski reprezentanti v sprintu na divjih vodah Simon Oven, Tim Novak in Blaž Cof.

Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah 2019

admin | Sre, 25.09.2019
Danes bodo na svetovnem prvenstvu v slalomu in sprintu na divjih vodah v Španiji podelili prve komplete kolajn, in sicer najboljšim v ekipnih tekmah. Stiskali bomo pesti za pet slovenskih ekip, štiri v slalomskem delu prvenstva in eno v sprintu na divjih vodah.

Žnidarčič, Urankar in Oven ekipni svetovni prvaki v sprintu na divjih vodah

Svetovno prvenstvo v slalomu in sprintu na divjih vodah v La Seu d'Urgellu se je začelo z ekipnimi tekmami v obeh disciplinah. Kajakaši Nejc Žnidarčič, Anže Urankar in Simon Oven so v sprintu na divjih vodah postali svetovni prvaki! Žal pa tokrat ni uspelo slalomistom. Kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič, ki so bili med glavnimi favoriti za kolajno, so bili na koncu šesti.

Slovenci pri vrhu na slalomski in spustaški jakostni lestvici

admin | Sob, 21.09.2019

Jutri bo v španskem La Seu d'Urgellu potekalo uradno odprtje svetovnega prvenstva v slalomu in sprintu na divjih vodah. Prve tekme bodo sicer na sporedu šele v sredo, ko bodo tudi podelili prve komplete kolajn. Ta dan bo namreč namenjen ekipnim tekmam tako v slalomu kot sprintu. Pred začetkom prvenstva je mednarodna kajakaška zveza (ICF) izdala posodobljeno svetovno jakostno lestvico v slalomu, kjer je kar nekaj slovenskih predstavnikov povsem pri vrhu, med najboljšimi pa so seveda tudi naši spustaši.

«    1  8  15  22  29  36  43  50  57   »