Letošnja rekreativna kajakaška akcija Voda za vedno je že v polnem teku. V soboto, 16. junija, bo spust v organizaciji Pure Sporta potekal na Dravi. Vabljeni, da se pridružite ljubiteljem kajakaštva. Če nimate svojega plovila, pohitite s prijavo na e-naslov: info@puresport.si, saj se mesta že polnijo.

V pričakovanju letošnjega dogodka pa vas vabimo k ogledu videa iz lanskega leta.

Na svetovnem pokalu v Banjaluki zlato za Cofa in Urankarja, srebro Debeljaku

admin | Pon, 11.06.2018

Slovenski spustaši so odlično nastopili tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v spustu na divjih vodah, ki je ta konec tedna potekala v Banjaluki. Med kanuisti se je zmage v sprintu na divjih vodah veselil Blaž Cof, med kajakaši je zmagal Anže Urankar, Vid Debeljak pa je bil drugi.

Slalomisti uspešni na mednarodni tekmi v Meranu

Medtem ko so spustaši na divjih vodah osvajali kolajne na svetovnem pokalu v Banjaluki, sprinterji na mirnih vodah pa tekmovali na evropskem prvenstvu v Beogradu, so bili aktivni tudi naši slalomisti na divjih vodah. Na mednarodni tekmi v Meranu so osvojili tri kolajne in kar nekaj uvrstitev med najboljšo deseterico.

Zakrajšek za konec EP osmi, Ostermanova dvakrat deseta, Blaževič 13.

admin | Ned, 10.06.2018

V Beogradu se je zaključilo evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah in parakajakaštvu. Jošt Zakrajšek je v 5000-metrski preizkušnji zasedel osmo mesto, Ostermanova je zmagala v finalih B na 200 in 500 metrov, Blaževič pa se iz Srbije poslavlja s končnim 13. mestom na 500 metrov.

Zakrajšek deveti na EP v Beogradu, Ostermanova do še enega finala B

admin | Sob, 09.06.2018

Jošt Zakrajšek je veslal v finalu A kajakašev na 1000 metrov in na evropskem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v Beogradu priveslal do devetega mesta. Popoldne sta v kvalifikacijah in polfinalu na 200 metrov veslala Anja Osterman in Simon Blaževič, v parakajakaškem delu prvenstva pa tudi Dejan Fabčič. Ostermanova se je uvrstila v finale B, medtem ko sta Blaževič in Fabčič z nastopi končala v polfinalu.